Żywe kokony w Centrach Ogrodniczych?

Poznajcie kuzynkę pszczoły miodnej, murarkę ogrodową – opiekunkę naszych rodzimych sadów i ogrodów. Ponieważ popularne stają się wymagające zapylenia przydomowe ogródki i zielone balkony, uroczyście rozpoczynamy edukacyjną akcję na temat małych zapylaczy, ich życia i piękna.

Chcesz dołączyć?

Zadzwoń na Infolinię Murarka tel. 511 072 160

Co oferujemy Twojej firmie?

  1. szkolenia dla pracowników ze sprzedaży bezpośredniej w oparciu o zachowania pszczół
  2. sprzedaż hurtową domków dla murarki ogrodowej
  3. sprzedaż hurtową żywych owadów
  4. wydarzenia integracyjno – edukacyjne w Centrach Ogrodniczych
CENTRA OGRODNICZE ZRZESZONE W PSCO CENTRA OGRODNICZE NIE ZRZESZONE W PSCO

Murarka ogrodowa należy do owadów zapylających – jest to niezwykle pracowita pszczoła, która jest niezastąpioną pomocą dla każdego ogrodnika, działkowca, rolnika i sadownika. Jej nazwa pochodzi od sposobu budowania przez nią gniazd – muruje komórki lęgowe przy użyciu gliny i piasku zlepionych śliną.

Pszczoła bez żądła?

Od pszczoły miodnej murarka różni się nie tylko wyglądem, ale także usposobieniem – jest pszczołą łagodną, posiada aparat żądłowy, ale nie żądli, gdyż nie broni swoich gniazd tak jak pszczoła miodna. Jest więc przyjazna dla ludzi, a co za tym idzie bezpieczna dla dzieci. Murarki są pszczołami wiosennymi i rozpoczynają loty już w pierwszej połowie kwietnia i są aktywne do przekwitnięcia kwiatów. Zasięg jej lotu to 300 m od gniazda. W przeciwieństwie do pszczół miodnych murarki nie wymagają latem naszej pomocy, gdyż są bardzo samodzielne. Na liście pokarmów murarki ogrodowej jest aż 150 gatunków roślin, w tym porzeczki, maliny, jeżyny, truskawki, mniszek, rzepak, wyka i wszystkie gatunki drzew owocowych.

Murarkę wyróżnia się intensywnością zapylania roślin – do zapylenia 1 ha drzew owocowych wystarczy kilkaset samic murarki, podczas, gdy pszczoły miodne potrzebują zastępu kilkunastu tysięcy robotnic na takim samym obszarze. Warto zatem je mieć w swoim ogrodzie, nie tylko po to, aby zwiększyć plony, ale także by polepszyć ich jakość.

Zachęcamy zatem Państwa do wygospodarowania niewielkiej przestrzeni na swoim balkonie, w przydomowej szklarni czy na dachu biurowca na przyjęcie tych małych pszczółek.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie CSR dla Centrów Ogrodniczych, zadzwoń:
tel. 511 072 160